By: admin0 opinie

Jest wiele powodów do wpisania osoby w KRD – brak opłaty za prąd, mandat czy kredyt. Każda zaległość zostanie odnotowana w tym rejestrze. To dzieje się po to, by firma udzielająca pożyczek wiedziała, z jakim klientem ma do czynienia. Czym dokładnie jest KRD? Jak sprawdzić KRD? KRD sprawdzają zarówno banki, jak i firmy pozabankowe. To pozwala sprawdzić historię kredytową klienta i ocenić stan jego zadłużenia. Jeśli wnioskodawca posiada negatywny wpis w KRD, pożyczka zostanie odmówiona. Dlatego pożyczkobiorca omija firmy, które sprawdzają bazy dłużników. Zanim klient wypełni wniosek o chwilówke, może samodzielnie sprawdzić odpowiednią bazę. Jak sprawdzić czy jestem w KRD wyjaśnimy w poniższym artykule.

Krajowy Rejestr Długów – jak sprawdzić siebie

Krajowy rejestr długów logowanie – od tego należy zacząć sprawdzenie. Wystarczy wejść na stronę internetową KRD i założyć konto Fair Pay. Podczas wypełnienia formularzy informacyjnego należy podać następujące dane:

  • imię i nazwisko;
  • numer dowodu;
  • numer pesel;
  • adres zamieszkania.

Te dane są niezbędne do weryfikacji tożsamości. Numer pesel jest hasłem do logowania na profil w KRD. Oprócz tego musisz ustalić unikalne hasło. Dzięki temu konsument KRD pl sprawdzanie siebie pójdzie sprawnie. Jeśli masz problem z rejestracją lub nie wiesz dokładnie jak sprawdzić czy jesteś w krd, możesz skontaktować się z konsultantem serwisu, który udzieli niezbędnej pomocy.

Aktywacja konta w KRD

Po założeniu konta klient zostanie poproszony o przesłanie dokumentu tożsamości w celu weryfikacji. Najczęściej jest to skan lub zdjęcie dowodu osobistego. Na podstawie wysłanych dokumentów oraz danych podanych podczas rejestracji odbywa się aktywacja konta w KRD. Od momentu aktywacji indywidualnego profilu mamy dostęp do własnej historii kredytowej i możemy pobierać raporty.

Jak wykorzystać KRD na swoją korzyść

KRD można również wykorzystać na własną korzyść.Konto w KRD może pomóc zbudować dobrą historię kredytową.W tym celu klient musi wyrazić zgodę na publikację informacji o spłacie zobowiązania na swoim profilu. Firmy pozabankowe, które będą sprawdzać naszą historię kredytową, będą wiedzieć, że umiemy radzić sobie z problemami finansowymi. To zwiększa szansę pożyczkobiorcy na uzyskanie pożyczki.

Jak sprawdzić czy jestem dłużnikiem za darmo

Jeśli nie wiesz jak sprawdzić krd bez dodatkowych opłat, zalecamy kontakt z konsultantem serwisu. Raz na pół roku klient może sprawdzać własną historię kredytową za darmo. W tym celu należy założyć konto Minimalne. Jednak takie konto nie udostępnia nam danych na temat zapytań czy pojawieniu się wpisu o naszej osobie. Minimalne konto pozwala na uzyskanie minimum informacji. Jednak generując raport raz na pół roku, wszystkie wymienione dane będą widoczne bezpłatne. Za każdy kolejny raport będziesz musiał zapłacić około 7 zł.

Konto Indywidualne w KRD – rozszerzone możliwości

Konto Indywidualne zapewnia klientom nieograniczony dostęp do KRD. Za taką opcję wystarczy zapłacić tylko 13 miesięcznie. W ramach takiego pakietu klient może codziennie monitorować zapytania czy wpisy o siebie w KRD. Oprócz tego zamawiania raportu częściej niż 2 razy na rok nie będzie kosztować 7 zł. Więc jeśli masz dużo zobowiązań konto Indywidualne stanie się najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak zawsze spłacasz długi na czas, konta Minimalnego na pewno Ci wystarczy.

Podobne

Klient wnioskował o
2 000 zł w firmie AlfaKredyt