By: admin0 opinie

Raty naszego kredytu mogą stać mniejsze i połączyć się w jedną pożyczkę. To się nazywa kredyt konsolidacyjny. Obecnie wiele banków oferuje kredyty na dowolne cele. Dzięki ograniczonym formalnościom pożyczki stają się dość dostępne. Dlatego pożyczamy coraz częściej. W takim przypadku łatwo jest stracić kontrolę i wpaść w pętlę długów. Spłacane kwotę pochłaniają nasz budżet domowy. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest konsolidacja kredytu, która przewiduje zmniejszenie rat i połączenie kilku zobowiązań.

Kredyt konsolidacyjny – co to jest i na czym polega

Kredyty konsolidacyjne to kredyty na spłacenie wszystkich zadłużeń konkretnego pożyczkobiorcy. Jeśli masz niespłacony kredyt na samochód, hipoteczny czy pożyczka na remont można je łatwo połączyć w jedno zobowiązanie, które cechuje się korzystnym oprocentowaniem. Rata miesięczna jest mniejsza niż suma wszystkich niespłaconych do tej pory zobowiązań. Jednak takie udogodnienie zwykle wiąże ze sobą wydłużenie terminu spłaty. Więc pożyczkobiorca musi być gotów wypłacać kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych dłużej. To oznacza, że kwota naszego pierwotnego zadłużenia się zwiększy. W zamian nie będziemy obciążać naszego domowego budżetu. Decydując się na najlepszy kredyt konsolidacyjny, można ulepszyć własną sytuację zarówno psychiczną, jak i materialną. Zanim dokonamy odpowiedniego wyboru, warto sprawdzić kredyt konsolidacyjny ranking i przejrzeć oferty banków w tym zakresie. Dzięki temu znalezienie dobrej instytucji finansowej nie będzie trudne. Ogólne cechy kredytu konsolidacyjnego:

 • połączenie wszystkich długów;
 • niższa kwota rat;
 • dłuższy okres spłaty;
 • korzystne oprocentowanie;
 • zwiększenie sumy pierwotnego zobowiązania;
 • brak obciążenia dla budżetu domowego.

Ranking kredytów konsolidacyjnych

Aby wybrać najtańszy kredyt konsolidacyjny, należy zwrócić uwagę na następujące czynniki:

 • wysokość raty miesięcznej;
 • prowizja;
 • ubezpieczenie;
 • oprocentowanie.

W celu sprawdzenia takiej kwoty należy skorzystać z kredyt konsolidacyjny kalkulator, który po wyborze odpowiednich parametrów kredytu odzwierciedla wszystkie niezbędnych danych. Ubezpieczenia jest bardzo ważną kwestią, która ma duży wpływ na wysokość rat. Kredyty konsolidacyjne ranking przedstawia te wszystkie czynniki. To znacznie ułatwia wybór odpowiedniego kredytodawcy. Dzięki temu można wybrać banki, które oferują takie pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej. Analizując ranking kredytu konsolidacyjnego, można zobaczyć jak różnicę między bankami, które znajdują się na liście powyżej, a bankami, które zamykają ranking. Taka rozbieżność tylko potwierdza, że decyzja, podejmowana przez klienta, zostaje poprzedzona za pomocą dokładnego porównania istniejących na rynku możliwości. W przeciwnym przypadku zapłacisz więcej za to, co w innej firmie mógłbyś dostać za mniejsze koszty.

Zalety kredytu konsolidacyjnego

Konsolidacja kredytów niesie ze sobą szereg zalet:

 • poprawa kondycji psychicznej i finansowej;
 • możliwość wywiązania się ze wszystkich zobowiązań;
 • małe oprocentowanie;
 • możliwość ustalenia indywidualnych warunków spłaty.

Pamiętaj, aby dokonać rzetelnej analizy kredytodawcy przez dokonaniem odpopwieniego wyboru. Zawsze możesz sprawdzić opinii klientów, którzy już korzystali z usług konkretnego banku. Oprócz tego klient może zwrócić się zapomocą do doradcy finansowego i wyjaśnić wszystkie wątpliwości. W rankingach pożyczkowych uwzględnione są wszystkie szczegóły dotyczące kredytów konsolidacyjnych w rzetelnych bankach.

Podobne

Klient wnioskował o
2 000 zł w firmie AlfaKredyt