By: admin0 opinie

Każdy marzy o własnym mieszkaniu. Aby spełnić takie marzenie, należy dokonywać kilka prostych czynów. Najważniejsze jest oszczędzanie. Oszczędzanie na mieszkanie może pomóc nam nie wpadać w pętle długów i nie zaciągać kredytu hipotecznego. Jak najlepiej oszczędzać wyjaśnimy poniżej? Wybierając sposób na oszczędzanie, warto pamiętać w kilku ważnych czynnikach. Będziesz musiała zrezygnować z niepotrzebnych opłat. Jeśli mieszkanie kosztuje 200 tys. zł, to w ciągu 6 lat musimy odkładać ok. 2500 zł. To dość spora suma. Więc jak uzbierać na mieszkanie? Oczywiście jest to trudne działanie, lecz możliwe. Przede wszystkim zastanów się ile czasu potrzebujesz i ustal sumę, którą warto odkładać. Daj odpowiedź na ważne pytania:

 • czy takie wyjście się opłaca;
 • czy jesteś gotów zrezygnować w niektórych wydatków;
 • ile pieniędzy potrzebujesz.

Jak odłożyć na mieszkanie – najpopularniejsze sposoby

Oszczędzenie na dom czy mieszkanie prawie niczym nie odróżnia się od zwykłego oszczędzania na cokolwiek innego. Będziemy tylko potrzebować:

 • schematyczności;
 • dużo czasu;
 • więcej kosztów.
 • Jak dobrze oszczędzać i kupić wymarzone mieszkanie w ustalonym terminie? Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych metod na oszczędzanie na mieszkanie.

Konto oszczędnościowe

Założenie konta oszczędnościowego jest jedna z najprostszych metod na oszczędzanie. W tym celu należy otworzyć rachunek i przelewać na niego odpowiednią kwotę. Możemy również skorzystać z oszczędzania automatycznego. Taki sposób nie wiąże ze sobą dużego ryzyka. Niestety zysk będzie nieduży, ponieważ takie rachunki są dość nisko oprocentowane. Jest to po prostu wygodna forma szybkiego oszczędzania. Jednak metoda ta może zająć dużo czasu. Dlatego przed założeniem konta oszczędnościowego warto poświęcić trochę czasu na odszukanie najkorzystniejszej oferty.

Jak oszczędzać na mieszkanie za pomocą lokaty

Lokata oferuje lepsze dochody niż konto oszczędnościowe. Im większe masz środków, tym większą szansa na pomnożenie inwestycji. Chociaż lokata nie jest wysoko oprocentowana, jednak dają większy zysk niż rachunek oszczędnościowy. Zastanawiając się nad wyborem lokaty, dokładnie przeanalizuj następujące czynniki:

 • oprocentowanie;
 • kapitalizacja odsetek;
 • termin lokaty;
 • dodatkowe warunki.

Inwestycja – zbieram na mieszkanie

Inwestycja jest najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, jednak dość ryzykownym. Dlatego warto skorzystać z pomocy osób doświadczonych. Do inwestycji można załączyć tylko część zarobków, a pozostałe koszty przeznaczyć na lokatę czy rachunek oszczędnościowy. Są kilka szybkich sposobów na inwestycji:

 • akcji;
 • obligacji;
 • inwestycyjne fundusze.

Przed wyborem odpowiedniego sposobu należy dokładnie zapoznać się z nimi, dopiero wtedy z nich korzystać. Najlepszą inwestycją to inwestycja w nas, w nasz rozwój i zdobycie nowych kompetencji. To będzie mieć wpływ na nasze dochody i pozwoli na szybki zakup domu czy mieszkania.

Jaka metoda na oszczędzanie jest najwygodniejsza

Trudno dać odpowiedź na powyższe pytanie. Dużo czynników wpływa na dobrze oszczędzanie. Nigdy nie wiadomo ile czasu zejdzie na odłożenie niezbędnej kwoty. Dlatego warto określić samodzielnie ile możemy odkładać na własny dom i ustalić potrzebny do tego czas. Jeśli wyliczyłeś, że na zakup mieszkania będziesz zbierać pieniędzy przez 10 lat, lepiej zrezygnować z tego sposobu. Korzystnym rozwiązaniem może stać się kredyt hipoteczny – część pieniędzy pożyć od banku. Warto tylko wybrać najlepszą propozycję kredytu hipotecznego. W tym przypadku wybór należy wyłącznie do nas – można oszczędzać przez 10 lat albo przyspieszyć własne tempo.

Podobne

Klient wnioskował o
2 000 zł w firmie AlfaKredyt